Модель Kripsol Karpa - насоси для зустрічної течії.
1. ОПИС
1.1 Електронасоси даного типу призначені для повторної циркуляції води в приватних і громадських басейнах.
1.2 Технічні характеристики
Двигун:
2. ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ
2.0 ВСТУП
Цей посібник містить всю необхідну інформацію по підключенню, експлуатації й технічного обслуговування насоса. Для отримання максимальної ефективності роботи пристрою, зазначеної виробником в технічній характеристиці, необхідно чітко виконувати всі рекомендації даного керівництва.
Дотримання правил збільшить термін експлуатації обладнання. У разі потреби постачальник надасть додаткову інформацію.
2.1 ЗНАКИ БЕЗПЕКИ, ЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ В ІНСТРУКЦІЇ
Дії, що супроводжуються ризиком для життя людини, позначаються наступними знаками:
Всі інші дії, недотримання яких може призвести до фізичних пошкоджень обладнання через його неправильної роботи, мають маркування:
2.2 ЗАВОДСЬКА МАРКИРОВКА (ЕЕС 89/392 Р.1.7.4.А)
Запобіжні заходи на заводському маркуванні або на наклейці виробника повинні строго дотримуватися. Зміст даних маркувань можна знайти в пункті 1.2 цього посібника.
2. ГАРАНТІЯ
Недотримання рекомендацій наведених у цьому посібнику, звільняє виробника або продавця від відповідальності та гарантійних зобов'язань, в разі виникнення нещасних випадків або пошкоджень.
2. СТАНДАРТИ
Електронасоси виготовлені відповідно до необхідних вимог з безпеки і охорони здоров'я відповідно до директив ЄС 89/392 / ЕЕС, 91/368 / ЕЕС
3. ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ
3.1 Безпеку роботи обладнання можна гарантувати, якщо підключення здійснено відповідно до схем на стор. «ІЛЮСТРАЦІЇ». Не слід нехтувати умовами експлуатації і обмеженнями, згаданим і в цьому посібнику (глава 1.2-технічні характеристики). Дотримання кожною країною правил техніки безпеки - обов'язково.
3.2 Переконайтеся, що обладнання готове до роботи і використовується за призначенням. Перевірте правильність дотримання технічних умов, правил підключення, запуску і подальшої експлуатації обладнання (див. розділ 1 - технічні характеристики).
3.3 Всі роботи по підключенню, ремонту та обслуговування насоса здійснюються тільки при відключеній напрузі.
3.4 Забороняється рухати насос під час роботи. Переміщати насос дозволяється тільки при відключеній напрузі.
3.5 Не слід вмикати / вимикати насос в приміщенні з підвищеним рівнем вологості. Руки і взуття повинні бути сухими і чистими, як і поверхні, що знаходяться в контакті з людиною.
3.6 Деталі, які при роботі насоса знаходяться в русі або досягають небезпечних температур, повинні мати захисний кожух, що виключає випадковий контакт з людиною.
3.7 Електричні провідники або частини здатні проводити струм, повинні бути ізольовані. Решта металевих частин обладнання необхідно заземлювати.
3.8 Змінні запчастини, які можуть знадобитися в роботі або ремонті повинні бути оригіналами від фірми виробника, або від фірм, яких рекомендує виробник. Використання неоригінальних запчастин звільняє продавця від відповідальності.
4. УПАКОВКА, ТРАНСПОРТУВАННЯ І ЗБЕРІГАННЯ
4.1 Поставка обладнання здійснюється в заводській упаковці, що зменшує ймовірність пошкодження під час перевезення або зберігання. Це виключає можливі проблеми з підключенням і / або роботою насоса в майбутньому.
4.2 Покупець після одержання обладнання повинен перевірити:
- Стан зовнішньої упаковки. У разі наявності ознак серйозних ушкоджень, необхідно повідомити про це постачальника обладнання.
- Стан утримання внутрішньої упаковки. Якщо дефекти вказують на можливі проблеми в роботі устаткування, необхідно формально повідомити постачальника протягом 8 днів з моменту доставки замовлення.
4.3 Умови зберігання повинні забезпечувати збереження обладнання. Слід уникати вогкості і різких змін температур (причина конденсату).
5. ВСТАНОВЛЕННЯ І ЗБІРКА
5.1 Розташування
Насос встановлюється в сухому приміщенні. Щоб уникнути затоплення водою робиться дренаж. У сирих приміщеннях повинна бути передбачена система вентиляції, яка захищає від утворення конденсату. У невеликому приміщенні холодне повітря може досягати низької температури, тому потрібна система вентиляції для підтримки температури на рівні навколишнього повітря, але не вище 40 С. Розміри приміщення повинні забезпечувати вільний доступ до блоку двигуна в разі його демонтажу (в горизонтальному положенні) і повітряного фільтра ( у вертикальному положенні) (див. мал.1).
5.2 Установка
Блок двигуна насоса, фільтр і виборчий клапан повинні встановлюватися біля плавального басейну на відстані не більше 3 метрів від поверхні скиммера, рекомендовано на рівні 0,5 м (але не більше 3 м) нижче рівня води з розрахунком роботи при максимальних навантаженнях.
Як матеріал з'єднання клапана до форсунки і інших частин басейну краще використовувати ПВХ. Діаметри труб залежать від обсягів води. Максимально допустима швидкість проходження води по трубах в момент всмоктування - 1,2 м/с, в зворотньому напрямку - 2 м/с. У будь-якому випадку, діаметр всмоктуючої труби не може бути меншим, ніж діаметр патрубка насоса. Усмоктувальна труба повинна бути водонепроникною і встановлена з ухилом, щоб не допустити утворення повітряних ям. При постійному підключенні (насос встановлений вище рівня води) для збільшення часу всмоктування рекомендується помістити трубу нижче, ніж зазначено в плані, поки не вона дістане до вертикальної труби з'єднаної з валом насоса. Використовується як негнучка, так і що гнеться усмоктувальна труба, з посиленою обмоткою (захист від звуження). При встановленні у житлових приміщеннях (насос розташований нижче рівня води) один отсічний клапан розміщується з боку усмоктувальної труби, а інший - на магістральному трубопроводі.
5.3 Підключення до мережі
- Роботи по підключенню повинні виконуватися тільки кваліфікованим фахівцем відповідно до керівництва і дотриманням Технічних Умов.
- При підключенні до мережі необхідно використовувати нульові і заземлені проводи.
- Напруга в мережі повинна відповідати потужності обладнання відповідно до заводського маркуванням.
- Заземлений провід повинен бути без пошкоджень і мати відповідну довжину, необхідну для передачі струму обладнання (див. заводське маркування).
- Заземлений провід повинен мати сполучення з усіма металевими частинами обладнання, за якими не проходить струм, але які відкриті і випадково можуть виявитися під напругою (мал. 2 і 4, стор.8 і 10).
В обов'язковому порядку необхідно передбачати розподільний щиток, на якому будуть всі необхідні елементи захисту:
- загальний або уніполярний вимикач
-УЗО
- диференційний високочутливий вимикач на 30 мА
- та інші елементи управління.
Система захисту повинна відповідати технічним умовам і рекомендаціям виробника обладнання (відповідно до заводського маркуванням).
- В насосах з трифазними двигунами, комутуючі перемички обмотки двигуна повинні розташовуватися належним чином (мал.3-4, стор.9)
- кабелі распаячної коробки мають муфти ущільнення для захисту від пара і бруду, до того ж вони захищені герметизованим корпусом (мал. 3-4, стор.9)
- необхідна наявність відповідних клем для під'єднання кабелю до коробки.
6. ПОЧАТОК РОБОТИ
6.0 Перед підключенням обладнання до мережі необхідно:
- Перевірити правильність підключення до мережі
- вручную перевірити, чи не заклинив електронасос
6.1 Заливка насоса
Якщо електронасос знаходиться під водою, повільно відкриваєте всмоктуючий отсічний клапан і заливаєте насос чистою водою. При цьому магістральний клапан повинен бути відкритий.
Якщо насос встановлений над водою, заливати воду необхідно через всмоктуючий клапан, розташований у верхній частині насоса. Всмоктуючий патрубок і кожух насоса повинні бути повністю заповнені водою.
6.2 Забороняється запускати електронасос вхолосту.
6.3 Керівництво по обертанню
Переконайтеся, що вал двигуна вільно обертається; забороняється запускати насос при блокованому двигуні. Для ручного пуску за допомогою викрутки, на кінці вала з боку куллера є паз (мал. 1 стор. 8). У 3-х двигунах, що працюють в зворотному напрямку крильчатка (13) може бути відсутня. Зворотне обертання може стати причиною механічних пошкоджень. Запустіть двигун на кілька секунд і переконайтеся, що напрямок обертання збігається з напрямком позначеним стрілкою на кришці вентилятора. В іншому випадку зв'яжіться з монтажником (змініть фази).
6.4 Увага
Переконайтеся, що сила струму в двигуні не перевищує значення, вказане на маркуванні двигуна (80) (мал.5 стор. 12); в іншому випадку відрегулюйте магістральний клапан.
7. ОБСЛУГОВУВАННЯ / ЗБЕРІГАННЯ
Забороняється проводити регулювання насоса при включеному живленні.
7.1 У разі тривалого невикористання насоса, існує ймовірність замерзання води всередині гідравлічного корпусу (10), стор.12 знявши зливну пробку (7) і кільце ущільнювача (8). Перед запуском насоса поверніть пробку (7) і кільце ущільнювача (8) на місце. Залийте в насос воду і за допомогою викрутки перевірте, що вал двигуна вільно провертається. Якщо його застопорило, викличте фахівця з сервісу. У разі проникнення води в двигун, не пробуйте його включити самостійно; викличте електрика, щоб він розібрав і просушив двигун
8. ДЕМОНТАЖ
8.1 Перед тим, як виконати будь-яку дію, необхідно (клапани знаходяться в положенні "викл"):
- відключіть загальне живлення і диференційний вимикач (виконується кваліфікованим фахівцем).
-зняти кабелі живлення з клеми (63) (мал. 5 стор.12).
-зняти усмоктувальні патрубки і муфти. Розібрати насос знявши кришку (7) і кільце ущільнювача (8).
8.2 При демонтажі і збірці електронасоса керуйтеся кресленням (мал.5, стор.12). Щоб від'єднати двигун від гідравлічного корпусу необхідно відкрутити 6 болтів (38) і 2 болта (39) за допомогою викрутки відокремити їх один від одного. Щоб зняти крильчатку (13) відкрутіть болти (36) і кільця ущільнювачів (37) за допомогою ключа №8.
9. ЗБІРКА
Перед складанням насоса всі його частини повинні бути очищені від бруду і пилу.
Щоб зібрати насос необхідно:
- Зібрати кільця ущільнювачів (14/15) (вращаюча частина кільця (14) надівається на тильну сторону фланця крильчатки (13)) змочити водою і надіти на вал.
- Надіти на вал крильчатку (13), зафіксувавши її болтом (36) і кільцем ущільнювача (37) за допомогою ключа №8.
- щоб фланець дифузора і все з'єднувальні елементи (11 і 16) встали на свої місця.
10. ЗАПАСНІ ЧАСТИНИ
При замовленні запасних частин, керуйтеся найменуванням виробів згідно з кресленням (стор.12) і заводського маркування (40 і 80).