Emaux "Filter Max" представляє собою високопродуктивний антикорозійний фільтр з високими експлуатаційними характеристиками. Фільтр простий в установці і експлуатації, вимагає мінімального участі користувача. "Filter Мах" призначений для механічного очищення води в басейнах.
Перед тим як встановити фільтр для басейну Emaux MFS уважно ознайомтеся з інструкціями даного керівництва. Зберігайте цей посібник для подальшого користування.
Принцип роботи
Для видалення частинок бруду з води фільтр використовує спеціальний пісок. Фільтраційний пісок виконує роль наповнювача фільтра і завантажується в фильтраційний бак. Вода з басейну, яка містить частинки бруду, проходячи по трубопроводу, всмоктується через фільтр. Проходячи через фільтр, частинки бруду, затримуються і фільтруються пісочною подушкою. Очищена вода повертається на дно фільтраційної ємності і через регулюючий клапан потрапляє в трубопровід. Процес повторюється постійно в автоматичному режимі. Процес очищення і циркуляції води здійснюється в цій послідовності. Поступово бруд акумулюється в фільтраційній ємності. Тиск в ємності збільшується, що веде до опору потоку води. Це означає, що необхідно провести зворотне промивання фільтра. Зазначенням на необхідність очищення фільтру є свідчення датчика тиску. Зворотня промивка необхідна, коли тиск піднімається на 0,3-0,4 Бар щодо початкового.
Всі перемикання крана робляться при вимкненому насосі.
Щоб виконати зворотню промивку фільтра, необхідно повернути ручку клапана в положення «Backwash». Потік води змінить напрямок і вода попрямує з дна ємності вгору через пісок, скидаючи бруд і сміття в дренажну лінію.
Установка
Тривалість зворотнього промивання залежить від ступеня забруднення фільтра. Стежити за станом води можна через оглядове вікно. Зворотня промивка повинна тривати не менше двох хвилин.
Після закінчення зворотного промивання фільтр необхідно виставити в режим «Rinse» і потім знову в «Filter». Для цього необхідно повернути ручку регулюючого клапана у відповідне положення.
Вам будуть потрібні наступні інструменти: викрутка і ущільнювач з'єднання пластикової труби.
Фільтр встановлюється якомога ближче до басейну, але не ближче 1,5 м. Помістіть фільтр на тверду рівну поверхню, бажано в сухому затіненому і добре провітрюваному місці. Перед установкою візьміть до уваги наступне: положення всмоктувального, зворотного і зливного з'єднань. Доступ для виконання промивних робіт і обслуговування: захист від сонця, дощу, бризок і так далі. Дренаж фільтраційної ємності. Вентиляція і захист двигуна.
1. Встановіть порожню ємність.
2. Наповніть ємність водою на 1/3 так, щоб відводи труб були повністю залиті. Це допоможе захистити відводи труб від пошкоджень при заповненні фільтра.
3. Насипте рекомендовану кількість піску в ємність, переконавшись, що центральна труба залишилася на місці і в центральному положенні.
4. Вирівняйте поверхню піску.
5. Зніміть кришку.
6. Обережно видаліть всі частинки піску з монтажної поверхні.
7. Помістіть кільце ущільнювача в канавку на ємності.
8. Обережно опустіть кришку.
9. Помістіть хомут навколо ємності. Зафіксуйте болтом.
10. Постукаєте по затиску гумовим молотком.
11. Закрутіть болт до упору. Не перетягуйте різьблення.
12. Встановіть датчик тиску в отвір для гвинта на клапані.
13. Встановіть з'єднувальні муфти.
14. З'єднайте насос з різьбою крана з відміткою «PUMP».
15. З'єднайте зворотню трубу з отвором крана з відміткою «RETURN».
16. З'єднайте зливну трубу з різьбою крана з відміткою «WASTE».
Стандартна установка
17. Щоб запобігти витоку води, переконайтеся, що всі з'єднання герметичні.
18. Перед включенням насоса і початку процесу фільтрації настійно рекомендується ознайомитися з інструкцією до насоса.
Запуск
1. Переконайтеся, що система фільтрації ємність наповнена достатньою кількістю піску, всі з'єднання виконані належним чином і герметичні.
2. Поверніть ручку крана в положення "Backwash". Перед поворотом опустіть ручку вниз.
3. Запустіть насос згідно з інструкцією (переконайтеся, що напірна і зворотня лінії відкриті).
4. Як тільки вода зі зливній лінії піде рівномірним потоком, почніть відлік часу. Через дві хвилини вимкніть насос. Рекомендується спочатку промити фільтр зворотнім потоком, щоб видалити з піску бруд або дрібні частинки.
5. Вимкніть насос і встановіть кран в положення "RINSE". Запустіть насос і залиште його працювати 30-60 секунд, поки вода не очиститься. За процесом очищення можна стежити через оглядове скло. Вимкніть насос, встановіть кран в положення "FILTER" і запустіть насос. Тепер фільтр працює в нормальному режимі, очищуючи воду від бруду.
6. Зніміть показання з датчика тиску. Вони стануть в нагоді вам надалі. Показання можуть відрізнятися в залежності від параметрів басейну.
7. Відрегулюйте всмоктуючий і зворотний клапани до отримання потрібного потоку води. Перевірте систему і фільтр на протікання, а з'єднання на герметичність.
ПРИМІТКА: Під час первинного очищення води може знадобитися ретельна промивка зворотнім потоком через сильну забрудненість води.
ВАЖЛИВО: щоб не допустити зайву напругу в трубопроводі і крані, перед зміною положення крана завжди вимикайте насос. Щоб уникнути пошкодження насоса і фільтра і забезпечити нормальну роботу системи, регулярно проводите чищення сітчастого фільтра насоса і кошики скиммера.
Функції 6-ти позиційного крана:
FILTER - забезпечує спадний потік через фільтраційну подушку. Дане положення крана може бути використано для відсмоктування бруду.
BACKWASH - забезпечує висхідний потік через фільтраційну подушку, яка видаляє бруд з піску і скидає її через зливний отвір.
WASTE - відкачує воду з басейну і дозволяє потоку води минути фільтр, потрапляючи відразу в зливний отвір. Дане положення крана може бути використано для відсмоктування великих кількостей бруду.
RECIRCULATE - циркуляція води в системі в обхід фільтра.
RINSE - забезпечує спадний потік води для очищення фільтраційної подушки від бруду, що залишився, яка потім скидається через зливний отвір.
CLOSED - не допускає зворотню течію води з басейну. Використовується при обслуговуванні насоса.
При ПІДГОТОВЦІ ДО ЗИМИ потрібно встановити ручку крана в положення між RINSE і FILTER. Це дозволить запустити або випустити повітря з ємності при осушенні або заливці. Використовується тільки при вимкненому насосі.
Осушення басейну
Легкий грунт: встановіть кран в положення FILTER. Важкий грунт: встановіть кран в положення WASTE.
Підготовка до зими
Перед підготовкою фільтра до зими необхідно провести зворотнє промивання фільтра. Щоб фільтраційна подушка пройшла ретельне очищення, прогін води зворотнім потоком повинен тривати не менше 3 хвилин.
1. Осушіть фільтраційну ємність, знявши зливну кришку в нижній частині фільтраційної ємності. На зиму кришка повинна бути знята.
2. Встановити ручку крана в положення між RINSE і FILTER. Це дозволить підняти ручку і злити воду, запустивши повітря в ємність.
3. Зніміть датчик тиску з крана і зберігайте його всередині приміщення.
4. Осушіть насос і підготуйте його до зими, притримуючись інструкцій до насоса.
5. Всі ремонтні роботи повинні проводитися під позасезонний час. Не відкладайте роботу на наступний сезон.
Усунення несправностей
ПІСОК ПОТРАПЛЯЄ У БАСЕЙН
Пісок дрібної фракції. Занадто висока швидкість потоку. Утворення кальцію в пісочної подушці. Пошкодження відведення труби. Не закріплена центральна труба. Занадто багато піску у фільтрі. Не приєднаний кран. У фільтрі накопичилося повітря.
ПІСОК ВИХОДИТЬ З ЗВОРОТНЬОГО ПРОМИВАЛЬНОГО ШЛАНГА
Занадто висока швидкість потоку. Занадто багато піску у фільтрі.
ПОРУШЕНА ФІЛЬТРАЦІЯ
Брудна вода. Пісок неправильної фракції. Занадто мало піску. У фільтрі присутні водорості. Надмірна забрудненість басейну. Утворення кальцію в пісочній подушці. Часта експлуатація басейну. Швидкість потоку занижена або завищена. Занадто короткий цикл зворотнього промивання. Лінія зворотнього промивання занадто коротка.
КОРОТКИЙ ФІЛЬТРАЦІЙНИЙ ЦИКЛ. Забруднений фільтр. Пісок неправильної фракції. Занадто мало піску. У фільтрі присутні водорості. Надмірна забрудненість басейну. Утворення кальцію в пісочної подушці. Часта експлуатація басейну. Швидкість потоку занижена або завищена. Занадто короткий цикл зворотнього промивання. Канали розташовані низько. Адаптер противотока має неправильне положення. Канали знаходяться в піску.
ТЕЧЕ ФІЛЬТР
Пошкоджено ємність. Зливна пробка не герметична. Пошкоджено кільце ущільнювача крана / ємності.
ТЕЧЕ КРАН
Ручка не закріплена належним чином. Пошкоджено кільце ущільнювача крана / ємності. Пошкоджено кільце ущільнювача клапанної кришки.
ВТРАТА ВОДИ В БАСЕЙНІ
Протікає кран. Протікає басейн або труба.
ВИСОКИЙ ТИСК В ФІЛЬТРІ
Фільтр забруднений. Утворення кальцію в пісочній подушці. Зворотня лінія занадто коротка.
НИЗЬКИЙ ТИСК В ФІЛЬТРІ
Кран неправильно встановлений. Занадто низька швидкість насоса (засмітився). Витік повітря в насосну камеру.
ПРИМІТКА: Якщо не вдалося вирішити проблему жодним з вищезгаданих способів, зв'яжіться з дилером у вашому регіоні.
Керівництво по рівню хімії в басейні